Cennet Papağanı Beslenmesi

Başlatan Ahmet, 14 Ocak 2019, 06:44:52

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avatar_Ahmet Didik

Ahmet

*

AhmetSağlıklı Bir beslenme cennet papağanın duygusal bozukluk, stres, kaybedilen besin değerleri, daha dinamik ve aktif, hastalığa açık olma vb. gibi nedenleri tetikleyebilir. Bu nedenle Özel bir bakım ile birlikte sağlıklı olan tohum ve yiyeceklerden verilmelidir.

•Yaklaşık 14-15 cm uzunluğunda ve 42-58 g ağırlığında  bir papağan türüdür.

Verilebilen Yem Çeşitleri;
Kanarya yemi , kabuklu darı, yulaf, yer fıstığı granülü, buğday ve maş fasulyesi çimlenmiş hali ve cennet papağanı için hazırlanmış kokteyl karışımlardan tercih edebilirsiniz.

Tüy Dönemlerinde daha hassas oldukları için iyi bir beslenme çeşitliliği sunmalıyız. Bu Dönemde aktif olmamakla birlikte stres altında olacaklar ve saldırgan tavırlar sergileyeceklerdir.

•Tüy döneminde B vitamini içeren premiksler  alabilir ve b vitamini içeren gıdalar verebilir. Biotin Tüy dönemini hızlandıracağı için biotin içeren karnabaharı mama içine ilave edebilir veya  ayrıyeten verebilirsiniz.

•Protein ve Kalsiyum tüy yapısını güçlü kılacaktır. Bu dönemde Kalsiyum içeren yumurta kabuğu veya kalamar kemiği verebilir, Protein için ise Yumarta beyazı mamaya ilave edilebilir.

• Haftada 1 kez yeşillik verilebilir. Bunlar, ıspanak, semizotu, marul ve nane olabilir. 

•Kuluçka dönemi veya yavrulu döneminde ayrıyeten ilave olarak mama yapılabilir veya hazır mamalardan alınabilir.Hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymadığın zaman olgunlaşırsın,hiç kimseden beklentiye girmediğin gün yara almazsın ve hiç kimseye bağımlı kalmazsan kazanırsın.<br />

 
 

Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster

Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Lütfen Alt Kısıma kafeskuslari yazınız:

Fotoğraf Ekle kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın