Kusum tekrar yumurtlamaya basladi

Başlatan Nagehann, 30 Aralık 2018, 13:07:59

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nagehann

Kusum bundan yaklaşık 35 gün önce yumurtladı ve 6 yumurtası oldu en son yumurtanın üzerinden 20 gün geçti ama yumurtalar hala çıkmadı bana da yumurtalara dokunmamam gerektiği söylendi .  Ama kusum sanırım tekrar yumurtlamaya basladi fazladan bir yumurta var ne yapmam lazım yardım edin lutfen

Ronay

*

Ronay

30 Aralık 2018, 13:13:07 #1 Son düzenlenme: 30 Aralık 2018, 14:07:13 Ronay
Öncelikle hoş geldiniz bu Aileye....

Eski yumurtalar çıkmaz artık büyük ihtimalle boşturlar tecrübesiz çiftlerde olabilir. Yeni yumurta bellidir.
Temiz olur diğerlerinden benim tavsiyem ayırt edebiliyorsanız diğerleri gelmeden ayırmanızdır eskileri.....
İnşallah yavruları nasip olur, durumu haberdar ediniz.....
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Nagehann

Yumurtaları almam onu küstürmez değil mi . Bi de normal mi hemen yumurtlaması

Şehmus BAKIR

Hosgeldiniz ailemize ronay kardesim gerekeni soylemis.normaldir tekrar yumurta yapmasi.boyle devam edecektir. bir haftasi dolmuş yumurtaya elfeneri ile kontrol ederek bosmu dolu mu sizde anlayabilirsiniz..her zaman siz ilgileniyorsaniz sorun yapmaz size aliskindir.insallah ikinci kuluckada yavru gormek nasip olur bu arada mavis ve limonun gormek isteriz  :) iyi forumlar
Rızkımı veren Hüdădır,<br />Kula minnet eylemem.....

Nagehann

Evet her zaman ben ilgileniyorum alışkın bana ilk defa kus bakıyorum yaklaşık 6 aydır eşini daha 2 ay oldu alalı ama ıyi anlaştılar tabiki kızımı ve oğlumu göstermek isterim ama nasıl fotoğraf yükleyebilirim buraya

Nagehann

Şehmus BAKIR

Masallah cok tatlilar. :) yumurtalarin bos çikma sebebi limonun henuz kucuk olmasidir ama yinede beraber olsunlar ilerki kuluckalarda yavru cikacaktir hayirlisi olsun

Nagehann

Şehmus BAKIR

30 Aralık 2018, 20:40:03 #9 Son düzenlenme: 30 Aralık 2018, 20:50:21 Ronay
Alıntı yapılan: Mavislimon - 30 Aralık 2018, 20:34:44
Bu sefer kinyumurtalari daha büyük ama bi sorun olmaz dimi

Hayir bu sorun degil onemli olan embriyolardir.jumbo kuslarin bazen kucuk yumurtasi oluyor ama icinden kocaman bir kuş çıkıyor ;D isterseniz yumurta kontrolu yapabilirsiniz sitemizde bununla ilgili makale yapmisti ronay kardesim yumurta dolu mu boş mu kontrolu yapin bence :)

Ronay

*

Ronay

Yumurta büyüklüğü sorun olmaz ama kuşlarınız salmayınız çok rahatsız etmeyiniz. Elinize bu donemde almayınız stres yapmasınlar.
Şehmus abi gerekeni söylemiş zaten erkek küçük 2-3 kuluçka sonra dolu yumurtalar gelir. Çok rahatsız etmeyin yine de...
Hayırlı olsun nice yavrular görürsünüz inşallah....
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Nagehann

Şehmus BAKIR

Alıntı yapılan: Mavislimon - 30 Aralık 2018, 21:50:20
Çok teşekkürlerr bende sabırsızlıkla bekliyorumm :) :) :)

Rica ederiz bizimlede paylasirsaniz seviniriz.iyi forumlar :)

Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Uyarı: bu konuya en az 120 gündür yanıt gönderilmemiş.
Yanıt eklemek istediğinizden emin değilseniz, yeni bir konu açmanız önerilir.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster

Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Lütfen Alt Kısıma kafeskuslari yazınız:

Fotoğraf Ekle kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın