Uyum ve Ortam Sıkıntısı

Başlatan ognkbts, 10 Aralık 2018, 17:12:16

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ognkbts

Merhabalar, genelde evde bu hobiyi yapan arkadaşlar olarak üretmek istediğimiz kuşları sessiz sakin bir odaya koyuyoruz. Peki doğru mu yapıyoruz ?  Bildiğimiz gibi kıvrık gagalıları üretmenin en temelindeki mantık belkide kendilerini güvende hissetmeleridir. Ancak hayvanlar malesef ki günde sadece 1 2 kez gördüğü insanlara karşı aşırı bir tepki veriyorlar. 5 ay  bir odada bıraktığım sultan çiftimi alıp evin salonuna koydum, ardından sabah işe giderken normal bir ses düzeyinde TV'yi açık bıraktım ve 1 hafta sonra kuşların çiftleştiğini  gördüm. Sizce en doğru ev üretimi hangi ortamda olmalıdır. ? Yani kuşların sessiz sakin ücra bir köşeden daha çok etrafında gezinen bir insanın varlığına ve sesine mi alışması gerekir ?

Şehmus BAKIR

Merhaba kardesim bulundugun bir ortamda olmasi daha iyi olur ama omuz hizasinin ustunde olsun.kuslarin kendilerini guvende hissetmesi acisindan.sultan papaganlari evcillesince daha iyi urerler..
Rızkımı veren Hüdădır,<br />Kula minnet eylemem.....

Ronay

*

Ronay

10 Aralık 2018, 23:13:11 #2 Son düzenlenme: 11 Aralık 2018, 02:12:21 Ronay
Şehmus abi gerekeni söylemiş. Şunu söylemek isterim ortamda başka kuşlar çiftler olursa üreme isteği daha da artar. Omuz hizasına koymak doğru olandır.
Sakin ortam şart ama bu hiç kimse girmediği değil daha az rahatsız edileceği ortamdır....
Konu güzel olmuş açtığınız için teşekkürler ben bu konuyu sultan papağan bölümüne taşıyıyorum izninizle.....
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Ahmet

*

Ahmet

Ben Evin Oturma odasında besliyorum hep yanlarındayız :) 2 çiftimin 1 taneside yavrular var ve insana alışık değiller. Kuşun karakter yapısına göre değişiyor.
Ama tabii ki Genellikle ani ses veya tepkilerin olmayacağı bir oda daha iyi olur :)
Hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymadığın zaman olgunlaşırsın,hiç kimseden beklentiye girmediğin gün yara almazsın ve hiç kimseye bağımlı kalmazsan kazanırsın.<br />

ognkbts

Teşekkürler herkese zaten amacım konudan daha çok gözlemlerimi paylaşmaktı belki faydalı olur.

Ronay

*

Ronay

Kardeşim bu konular için teşekkürler diğer hobiciler adına güzel sohbet paylaşımı oldu sabitliyorum ki diğer üyeler de faydalansın..
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Serkan Erkan

Bende ev hobiciyim. Ayri bir odada sadece kuslarin oldugu bir ortamda buyutuyor ve yavrularini aliyorum. Cok fazla uzerine dusmemek gerekiyor. Emin olun hersey yoluna giriyor zamanla. Uretim amacli dusunuyorsaniz yavrudan yetistirip ilerlemenizi oneririm. Ama yabani olmasini istemiyorsaniz malesef surekli ilgi ile yaklasmalisiniz. Akliniza takilan sorular olursa konu altina yazabilirsiniz.
Ankara Ev Hobicisi

Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster

Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Lütfen Alt Kısıma kafeskuslari yazınız:

Fotoğraf Ekle kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın