Yavru Muhabbet Kuşu Ele Alıştırma

Başlatan Ahmet, 22 Kasım 2018, 17:44:40

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avatar_Ahmet Didik

Ahmet

*

Ahmet

22 Kasım 2018, 17:44:40 Son düzenlenme: 22 Kasım 2018, 17:47:28 Ahmet Didik
Muhabbet Kuşunuzu ele alıştırmak oldukça sabır istemektedir. Kuşun karakter yapısını bağlı olarak hemen alışabilir veya ele alıştırmak haftalarınızı alabilir.

•Yavru Muhabbet kuşlarında ilk önce Kafes içinde parmağınızı kuşun ayak ile göğüs bölgesi arasına dokunarak parmağınıza adım atmasını sağlamalısınız. Kuş Kaçıyor ise sizde onu zarar  vermeden yavaş bir şekilde parmağınızla takip etmelisiniz. En sonunda yorulan kuş parmağınızda Duracaktır bu 1 dakika da olabilir 30 dakikada hakimiyeti siz sağlamalısınız.
Parmağa konduktan sonra 10 saniye kadar tutup tekrar tüneğe çıkmasını sağlayın ve ardından tekrar parmağınıza almaya çalışın. Sürekli parmağınız dan kaçması normal bunu sürekli yaptığınızda artık parmağınız dan zarar gelmediğini anlayacak ve kaçmaya çalışmayacaktır. Bu Eğitim 2 günde de olabilir 1 haftada olabilir. Önemli olan Sizin sabırla sonuca ulaşmanızdır.

•Kafes dışında ele alabilmek için gene aynı yöntemle sizden kaçarak yüksek yerlere konacaktır. Konduğu yerden tekrar parmağınızla almaya çalışın, zarar vermeden parmağınızla takip edin. Sizden kaçıp konduğu yerde bekletmemelisiniz aksi taktirde kuş rahat ettiği yeri tercih edecektir.
Elinizi ısırma gibi bir karaktere sahipse elinizi ısırdığında kuşu bırakmamalısınız. O ısırma eyleminin ona bir sonuç vermeyeceğini kanıtlamak gerekir eğer direnemeyecek iseniz daha uysal bir kuş tercih etmelisiniz.

Sizden Uzaklaşırken veya yapmasını istemediğiniz bir şeyi yaparken kızar gibi bir ses çıkartmalısınız.(Örneğin 'ŞŞŞ') zamanla bu sese alışacaktır.
Ele hafif hafif alıştıktan sonra yem verebilirsiniz.
Her defasında Parmağınıza konup sizin yapmasını istediğiniz şeyleri yaptığından yem veya sevdiği tohumdan verebilir ve herhangi bir ses çıkartabilirsiniz. (Örneğin El şıklatma/Hafif tonlu bir ıslık)

Bu aşamalar Kuşunuzun Zamanla kafasına oturacaktır. Burada Dikkat edilmesi gereken kuşu aç bırakmadan eğitim verilebilmesi ve sabırdır.Hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymadığın zaman olgunlaşırsın,hiç kimseden beklentiye girmediğin gün yara almazsın ve hiç kimseye bağımlı kalmazsan kazanırsın.<br />

 
 

Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster

Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Lütfen Alt Kısıma kafeskuslari yazınız:

Fotoğraf Ekle kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın