Kuşum kusuyor

Başlatan Nuurr, 14 Şubat 2020, 23:03:32

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nuurr

*

Nuurr

Kuşum kokulu ve sıvı kusuyor ne yapmam lazım. Kursak mantarı falan mı buu. Hiç bu kadarıyla karşılaşmamıştım her tarafı ıslanıyo kokuyo

Ahmet

*

Ahmet

Geçmiş olsun. Kustuğu mukusu ve kuşun kendi resimlerini çekip atarsanız daha iyi olur.
Ayrıyeten en son ne verdiğinizi ne zamandan sonra bu şekilde olduğunu da açıkça yazarsanız yardımcı olalım.
Hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymadığın zaman olgunlaşırsın,hiç kimseden beklentiye girmediğin gün yara almazsın ve hiç kimseye bağımlı kalmazsan kazanırsın.<br />

Nuurr

*

Nuurr

Kustuğuyla üstü ıslanıyor sadece. 1 hafta kaadar önce oldu bi ayrı kafese aldım sıcak tuttum bi kaç saat sonrasına düzeldi. Bu Akşam olunca gene aynısını yaptım gene kusması geçti. Ama neden oluyo ona anlamıyorum. Hareketli de yemini de yiyo. 1 hafta öncesi olduğunda bişey vermedim yem harici uçurduktan sonra kusmaya başlamıştı. Bugün de yumurta havuç maması yedi. Ama tek yiyen o değil 16 kuşumun hepsi o mamadan yedi tabi. Yarın kuşun fotoğrafını da atarım

Deniz

*

Deniz

Alıntı yapılan: Nuurr - 15 Şubat 2020, 01:17:37Kustuğuyla üstü ıslanıyor sadece. 1 hafta kaadar önce oldu bi ayrı kafese aldım sıcak tuttum bi kaç saat sonrasına düzeldi. Bu Akşam olunca gene aynısını yaptım gene kusması geçti. Ama neden oluyo ona anlamıyorum. Hareketli de yemini de yiyo. 1 hafta öncesi olduğunda bişey vermedim yem harici uçurduktan sonra kusmaya başlamıştı. Bugün de yumurta havuç maması yedi. Ama tek yiyen o değil 16 kuşumun hepsi o mamadan yedi tabi. Yarın kuşun fotoğrafını da atarım

Tek bakilan kuşsa muhtamelen eş istiyordur ;) deilse eger mide sorunuda ola bilir

Ronay

*

Ronay

Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Nuurr

*

Nuurr

kuş bu. Kustuğu zaman kötü oluyor ama 2 kere oldu öyle üstü ıslanıyo kafasına da sıçratıyo kafası ıslanıyo kokuyo falan öyle olduğunda.

Deniz

*

Deniz

Alıntı yapılan: Nuurr - 15 Şubat 2020, 12:44:03 kuş bu. Kustuğu zaman kötü oluyor ama 2 kere oldu öyle üstü ıslanıyo kafasına da sıçratıyo kafası ıslanıyo kokuyo falan öyle olduğunda.

Kuşunuz yetişkin kizişmis bir dişi bu hareketleri çok normal çunku eş istiyor yani ureme doneminde :) sorunu çozmenin tek yolu ona eş almak 1.5-2 yaşinda bir erkek kuş atin yanina birde yuvalik takin yavru alirsiniz kesin ;)

Nuurr

*

Nuurr

akşam da gene çok kötü kusmaktan kafasına gözüne sıçratmış ıslanmış çekemedim telefonum kırıldı. daha önce böylesiyle karşılaşmadım 4 senedir kuş bakıyorum anlamadım ki üşütüyo falan mı desem bilmiyorum ki akşamları bi kaç saat sürüp düzeliyor. daha 6 aylık falan

Ahmet

*

Ahmet

16 Şubat 2020, 01:01:23 #8 Son düzenlenme: 16 Şubat 2020, 01:06:15 Ahmet
Alıntı yapılan: Nuurr - 16 Şubat 2020, 00:45:20akşam da gene çok kötü kusmaktan kafasına gözüne sıçratmış ıslanmış çekemedim telefonum kırıldı. daha önce böylesiyle karşılaşmadım 4 senedir kuş bakıyorum anlamadım ki üşütüyo falan mı desem bilmiyorum ki akşamları bi kaç saat sürüp düzeliyor. daha 6 aylık falan
Ayrı kafeste değilse ayıralım eğer hastalık varsa suluk vb. yerlerden diğer kuşlara geçmesin. eskiye nazaran zayıflama var mı? videoda kur yaparken çıktığı için belli olmuyor. İnce bir kür uygulayalım isterseniz. Antifugnal ve antiprotozoal olarak Flukonazol ve Metronidazol etken maddeli. Akrabalarınızda veya ilaç kutularında rastlayabilirsiniz(kapsüllü olursa daha iyi yoksa son çare şurup). Eczaneden de alabilirsiniz.
Eğer uygulayacaksanız bulabildiklerinizi yazın ona göre yol izleyelim.
Hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymadığın zaman olgunlaşırsın,hiç kimseden beklentiye girmediğin gün yara almazsın ve hiç kimseye bağımlı kalmazsan kazanırsın.<br />

Nuurr

*

Nuurr

tamam.ilaçlara bakıcam..zayıflamada yook sanki aksine büyüme zamanında olduğu için enleşti falan

Şehmus BAKIR

Ahmetin dediği gibi kuşu ayırın nezlesi geçene kadar ayrı yerde ve sıcak ortamda bakın ayrıca suyuna üç gün tazeleyerek multivatimin verin bir hafta içinde düzelmezse ahmetin dediği ilaçlardan birini kullanın geçmiş olsun
Rızkımı veren Hüdădır,<br />Kula minnet eylemem.....

Nuurr

*

Nuurr

Alıntı yapılan: Şehmus BAKIR - 16 Şubat 2020, 14:48:25Ahmetin dediği gibi kuşu ayırın nezlesi geçene kadar ayrı yerde ve sıcak ortamda bakın ayrıca suyuna üç gün tazeleyerek multivatimin verin bir hafta içinde düzelmezse ahmetin dediği ilaçlardan birini kullanın geçmiş olsun
multivitamin tamam alayım yarın çok  teşekkürler

Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster

Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Lütfen Alt Kısıma kafeskuslari yazınız:

Fotoğraf Ekle - Video Ekle kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın