muhabbet kuşum çok fazla kusuyor

Başlatan sevimlipaticik26, 07 Şubat 2020, 11:58:23

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sevimlipaticik26

1.5 yaşındaki erkek muhabbet kuşum  8-9 aydır hergün kusuyor fakat arada bir az bir kusma değil hergün bir avuç dolusu kusuyor. ilk başlarda suluğa kusuyordu konuşuyordu suluğun altı kusmuktan dağ oldu suluğu kaldırdım salıncağa konuşup kusmaya başladı salıncağı kaldırdım tüneğe aynısını yaptı 1 tane tünek bıraktım şimdide tüneğin ucuna konuşup kusuyor ne yaptıysam engelleyemedim.

Yanına Dişi kuş almaktan başka kusmasını engelleyecek bir şey varmıdır acaba?

Ronay

*

Ronay

07 Şubat 2020, 13:29:46 #1 Son düzenlenme: 07 Şubat 2020, 13:34:25 Ronay
Bu Aileye hoş geldiniz...

-Bu kadarını ilk defa gördüm.Öncelikle bir probiyotik ve özellikle kuş kumunu eksik etmeyin. Dişi almadığınız sürece bu gerçekleşecek bir yer bulur kusmak için konuşan kuşlar genelde aşırı kızgın erkeklerde olur bundan kurtulmak için dişi şart birde abartılı kusması  ???  kuşun fotosunu bir atar mısınız?
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

sevimlipaticik26

kafesinde kum ve mürekkep balığı kemiği var çok şükür bir rahatsızlığıda yok gibi baya hareketli 25 civarı kelime konuşuyor fakat kusması bir türlü geçmedi kafesinde ne görse gidip onunla konuşuyor ve oraya kusuyor sonra inip kustuğu yemleri yiyor tekrar kusuyor.
fotosu şuan yok akşam çekip atayım

Ronay

*

Ronay

Bu zamanla sağlığını olumsuz etkileyecektir. Altında ızgarası olan ve ızgarası yüksek yerleştirilmiş kafes almanızı tavsiye ederim ir foto atın görelim akşam yinede?

Ronay

*

Ronay

@sevimlipaticik26 şunu söyleyeyim kuşun doğasında var muhabbet kuşu erkekleri 3 aylık ve sonrası bu kur hareketlerini yaparlar ve doğası bu şekildedir o yüzden hiç bir şey yapılamaz el almamak zarar vermez ama devam eder yaş ilerledikçe azalabilir....

Şehmus BAKIR

Ailemize hoşgeldiniz gerekli cevaplar verilmiş bende ronay gibi düşünüyorum eş istediği için kusmayı gerçekleştiriyor özellikle kendini görebildiği parlak nesneler veya ayna ancak yanına dışı gelince düzelir..kustugunu tekrar yememesi için sık temizlik ve ızgara doğrusu olur :)
Rızkımı veren Hüdădır,<br />Kula minnet eylemem.....

sevimlipaticik26

hoşbulduk ilginiz için teşekkür ederim altını sık temizlemekten başka çaremiz yok gibi görünüyor. Parlak eşyalar koymuyorum tahta tüneğe konuşup kusuyor bu aralarda mürekkep balığı kemiğine kusmaya başladı :)

Deniz

*

Deniz

Alıntı yapılan: sevimlipaticik26 - 07 Şubat 2020, 11:58:231.5 yaşındaki erkek muhabbet kuşum  8-9 aydır hergün kusuyor fakat arada bir az bir kusma değil hergün bir avuç dolusu kusuyor. ilk başlarda suluğa kusuyordu konuşuyordu suluğun altı kusmuktan dağ oldu suluğu kaldırdım salıncağa konuşup kusmaya başladı salıncağı kaldırdım tüneğe aynısını yaptı 1 tane tünek bıraktım şimdide tüneğin ucuna konuşup kusuyor ne yaptıysam engelleyemedim.

Yanına Dişi kuş almaktan başka kusmasını engelleyecek bir şey varmıdır acaba?

Hoşgeldiniz)

Aman kardesim bu kadarini hiç gormemiştim uretimhanede bile bu kadar kusma olmuyor) kuş bu kadar kusuyorsa bence ya eş istediyi içindir yani kendin soyledin 1.5 yaşinda.şoyle soyliyeyim 1.5 kuş yaşi insan yaşi olarak 25-30 yaş civari gibi duşun diyeceyim oki eş alsan kuşuna daha iyi olur tabi çunku oda eş sahibi olmak istiyor bu kadar kusmaya bakilirsa.ama yinede kuşun resmini atarsan buraya daha iyi çunku hastalikta ola bilir ama kuçuk ihtimal bu.genelde eş istediginde boyle yaparlar.

sevimlipaticik26

Şehmus BAKIR

Maşallah çok güzel kuş :) peki kusma nasıl ?yani yem olarak mi? Sıvı olarak mi? Kusmuk resmi görebilirmiyiz?

sevimlipaticik26

teşekkür ederim fotosunu yüklemiştim görebilirsiniz bütün halde çıkarıyor yemleri

Şehmus BAKIR

Alıntı yapılan: sevimlipaticik26 - 13 Şubat 2020, 10:40:44teşekkür ederim fotosunu yüklemiştim görebilirsiniz bütün halde çıkarıyor yemleri
Özür dilerim unutmusum görmüştüm ve cevabim yine aynı kızgınlıktan yapıyor yani eş istiyor beslemek yem vermek istiyor  :)

sevimlipaticik26

estağfrullah tşk ederim 25 civarı kelime konuşuyor bizimle çok ilgili, ilgisi azalır kelimeleri azalır diye eş almak istemiyorum yanına :) başka bir çaresi yokmudur :)

Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster

Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Lütfen Alt Kısıma kafeskuslari yazınız:

Fotoğraf Ekle - Video Ekle kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın