YARDIM! Bir türlü kızıştıramadığım dişi.

Başlatan UgurAydogan, 22 Eylül 2019, 20:38:00

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UgurAydogan

Çiftim son derece iyi anlaşıyor, sıfır kavga.

Erkek aşırı kızgın sürekli kur yapıyor, ayak atıyor.Dişi itekliyor.

Bu dişiyi ne yaptıysam kızıştıramadım.

20 gün ayırdım mama takviyesiyle.

Sevmediğim halde nijer verdim.

Bi önerisi olan varmı?

Dişiyi değiştirmek haricinde...?

Fotolar aşağıda;

TrgY

*

TrgY

Hocalar daha iyi bilir ama tüydeyse isteksiz olması normal diye biliyorum.Bir diğeri ise kuşları ayırma yöntemi ,  biraz ayrıntılı çözüm olabilir.

Şehmus BAKIR

Merhaba aramıza hoşgeldiniz yukarda arkadaşımızın belirttiği gibi dişi hazır değil ama tüyden yeni çıkmış aynen tekrar ayırıp mama takviyesi yapınız :up: kafesi daha yükseğe asıp yuvaya talas koyunuz ve sabırla zaman tanıyın hayırlısı olsun :)
Rızkımı veren Hüdădır,<br />Kula minnet eylemem.....

UgurAydogan

Alıntı yapılan: Şehmus BAKIR - 23 Eylül 2019, 02:05:39Merhaba aramıza hoşgeldiniz yukarda arkadaşımızın belirttiği gibi dişi hazır değil ama tüyden yeni çıkmış aynen tekrar ayırıp mama takviyesi yapınız :up: kafesi daha yükseğe asıp yuvaya talas koyunuz ve sabırla zaman tanıyın hayırlısı olsun :)

Hocam az önce bişey farkettim,dişi de erkeğin kuruna karşılık vermeye başladı aynı hareketleri yapıp sağa sola koşuyor.gaga vurup kafa sallıyor.
Ceresini 1 hafta önceki fotoğrafla karşılaştırdım.mavi-beyaz'dan iyice beyaza dönmeye başladığını farkettim.
Bugün gündüz yuvadan da kafasını sokup baktı bi kaç kez.
Ayırma yapıyımmı? yoksa bu gidişatı hiç bozmayayımmı?

Ronay

*

Ronay

Şuan gidişatı bozmayın.Özellikle E VİTAMİNİ takviyesi yumurta maması yapıp verin.Mamanın içine keçi boynuzu tozu ve tarçın ekleyin.
Doğal kızıştırıcıdır.Bir de sakın yerlerini değiştirme çokta rahatsız etme ...

Üretimde altın kural ; SABIRDIR......  :up:
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Şehmus BAKIR

Yuva merakı başlayınca o iş tamamdır ronayin dediği gibi vitamin ve grit kum veriniz ve altın kuralı uygulayın...SABIR
Rızkımı veren Hüdădır,<br />Kula minnet eylemem.....

Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster

Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Lütfen Alt Kısıma kafeskuslari yazınız:

Fotoğraf Ekle kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın