SİTE TARİHÇESİ VE YÖNETİMİN SİTEYE BAKIŞI

Başlatan Ronay, 23 Ağustos 2019, 03:35:16

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ronay

*

Ronay

23 Ağustos 2019, 03:35:16 Son düzenlenme: 23 Ağustos 2019, 04:27:01 Ronay
  SİTE TARİHÇESİ VE YÖNETİMİN SİTEYE BAKIŞI

2008'de Cemal Tanış'n kurduğu Muhabbetkusları. org açılmıştı.Açılan forum mybb daha sonra vbullettin scripti ile devam etti.Türkiye de ilk ve en büyük muhabbet kuşu ve diğer evcil kuşlar forumunda bir çok kişiye bu hobiyi sevdirdik ve yanlış bilgi yerine bilimsel bilgiyi ön plana koyduk.Yıl 2013'de kapatılan bu forum 2018 sonralarında yeni çalışmamız olan kafeskuslari .com ile Şehmus Bakır ve Ronay Aykoç isteğiyle start verirdi.Smf scripti ve smf destek forumunda snrj nickli tasarımcımız sayesinde üyelerin en kolay ve basit şekilde kullanacağı bir forum tasarlattık.Forum tüm evcil kafes kuşları seven hobicilerle yoluna devam etmektedir.

Site, sahipleri tarafından hiçbir zaman kazanç kapısı olarak görülmemiş reklamlar sürdürülebilirlik seviyesinde tutulmuş, bu nedenle popup, ekranı kaplayan ve rahatsız edici reklamlar gösterilmemiş, adblocker açıkken siteyi kullanamazsınız scripti konulmamış, kişisel verilerin korunması kanunu yokken bile üyelerin telefon ve e-posta bilgileri gibi kişisel bilgileri paylaşılmamış, satılmamıştır. Reklamveren firmalara yönelik açılan şikayet konularına müdahale edilmemiştir. Kafeskuslari.com emeğe, bilime ve bireye saygı gösteren, siteye karşı yapılan kural ihlallerinde tavizkar, üyelerin üyelere yaptığı üslup ve yaklaşım hatalarında tahammülsüz bir oluşumdur. İnsanoğlunun düşüncesini yayma fikri bizim açımızdan bu sitede; hobiyi yayma ve büyütme amacı olarak vücut bulmuştur. Bu amaç doğrultusunda yapmaya çalıştığımız şey; bilgiyi kolay ulaşılabilir, ücretsiz, düzenli ve kaliteli olarak sunup, bunların yapıldığı ortamı da olabildiğince saygın tutmaktır. Tutturmaya çalıştığımız denge; hem bir üniversite hocası yazarken seviyesiz yaklaşımlara maruz kalacağım kaygısı gütmemesi, hem de genç hobicilerin en ufak hatalarında tahammülsüzlükle siteden ve hobiden soğutulmamasıdır. Yönetim, forumlarda oluşan gruplaşmaları ve arkadaşlıkları desteklerken, bu grup üyelerinin içlerinden birinin yaşadığı düşündükleri haksızlıklarda, tartışmanın tarafı diğer üyeyi forumda hedef haline getirme yaklaşımlarına karşı durur ve yeni üyelerin adaptasyonunu destekler, adaleti; arkadaşlık ve emekten üstte tutar.

KURUCU YÖNETİMİ TANIYALIM

Ufuk Yalçın

1987 yılında İstanbul doğumluyum.Ege üniversitesi Kimya bölümünden mezun olarak kimya teknikeri oldum.Gümüş imalathanesinde kimyasal işlerden sorunlu olarak çalışmaktayım. İstanbulda ikamet etmekteyim.İlk olarak bu hobiye 2 muhabbet kuşunun hediye edilmesiyle başladım.2011'de profesyonel üretime başladım.Bu olaylar sırasında 2008 bir forumla karşılaştım Muhabbetkuslari. org ile bu forumda diğer dostları tanıdık ve hobiyi,hobidaşlığı ilerlettim.2013 de sitenin kapanmasıyla bir dağılma süreci oldu. 2019 geldiğimizde
kafeskuslari. com olarak tekrar dostlarla bir araya gelip,sizlerle buluştuk...

Şehmus Bakır

Mardin  doğumluyum.Tahsilimi İstanbul'a taşındıgImIz için orta iki den terk ettim .İstanbul'a 13 yaşımda geldim.10 yıl deri sektöründe çalıştım.Dışardan açık öğretim okuyup ortaokulu bitirdim.Askerliğimi komando olarak yaptım.Daha sonra sevdiğim işi yani petshop sektörüne atıldım.2009 yılında esma petshop olarak dükkan açtım ve o sırada kuş pazarında cemal tanış ile tanıştım muhabbet kuşları org ile de tanışmış oldum orada iyi dostluklar kazandım hepsi birbirinden değerli arkadaşlarla tanıştım ve Ronay kardeşim ile de böyle tanışmış oldum çok memnunum.Balık ve kuş  üretimine 1999 yılında başladım.Kuş yarışmalarına 2009 yılında katıldım ve birçok yarışmada dereceler aldım.İki derneğe üyeliğim var.Evliyim üç çocuğum var iki kız bir oğlum var şuan hala hayvanları sevdiğim için petshopçuluğu severek yapıyorum ayrıca evimde hobi amaçlı mutasyon muhabbet kuşu üretiyorum.

Ronay Aykoç

1994 istanbul doğumluyum.Trakya üniversitesinde Eğitim fakültesi mezunuyum.Öğetmenlik mesleğimi sürdürmekteyim.Çocukluğumdan beri bu hobiyle ilgilenmekteyim ilk profesyonel üretimime 2012 yılında geçtim.Özellikle mutasyon çalışmaları ve tepeli varyasyonları ile çalışarak geçirdim.Daha sonraki yıllarda show tepeli üretim denemeleri , çalışmaları gerçekleştirdim.Yuğunluktan dolayı hobiyi bıraktım. Siteyle tanışmam 2009 yılında oldu kısa sürede bir çok dost edindim.Şehmus abi , Ufuk abi, Cemal abi gibi...Daha sonraları yönetimde görevler aldık hobicilere yardımlarımız oldu.Şuan bile profesyonelim diyen bir çok kişiye muhabbetkuslari.org okulundan çıkma diyebiliriz.2018 yılının sonlarında kafeskuslari.com ailesi olarak ticari amaç gütmeden oluşturduğumuz yeni forumla yola devam etmekteyiz
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....