Yavru kuş

Başlatan TrgY, 19 Ağustos 2019, 03:32:04

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TrgY

*

TrgY

Selamlar , bugün yavru bir kuş aldım.Eve yeni gelen yavru kuşun hareketsiz olacağı , yem yemeyeceği , su içmeyeceği gibi şeyleri biliyordum öyle de oluyor.
Benim sormak istediğim , kuşçu ak darı ve kızıl darı karıştırıp verdi hep bundan ver dedi , bi zararı var mıdır ?
Diğer sorum ise tabana yem koyduğum halde yemezse ne yapmam gerekir.Yardımlarınızı bekliyorum ve önerileriniz varsa duymak isterim.

Ronay

*

Ronay

Merhaba hoş geldiniz.Öncelikle kuşlarınızın fotosunu atarsanız kuşlar hakkında da bilgi veririz.

-Öncelikle darı karışımlarının zararı yoktur aksine daha iyidir.Sorun olmaz merak etmeyin.
Kuşunuz ne kadar yavru yeni yuvadan mı aldınız ?

-Eğer kuşunuz çok küçükse ve bir iki gün ilgisi olmaz ise yeme sizin şırıngayla beslemenizi tavsiye ederim.
Baktınız yem kabukları yok halsiz düşüyor.O zaman yazarsınız besleme olayını konuşuruz.

-Yavru kuşlara önerim ; Dal darı ve Aspur yemleridir.Çünkü kırması kolaydır.İç güdülerini de tetikler özellikle dal darı...
Yere biraz yem serpin , yemlikle de verin yem ve takip edin.Hayırlı olsun evinizin yeni üyesi  :)

@Şehmus BAKIR
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Şehmus BAKIR

Aramıza hoşgeldiniz :) Ronay gerekli cevabı vermiş :up: bende aspur ve daldari oneriyorum.ve tabiki foto ;)
Rızkımı veren Hüdădır,<br />Kula minnet eylemem.....

TrgY

*

TrgY

Hoş bulduk daha önceden üyeyim ama siteyi kaybettim ismi değişmiş galiba:)
Dün akşam 6 gibi geldi yem hiç yemedi suyu bilmiyorum.Akıllı yemliği tanımaz diye yere serptim.Kuşçuda dal şeklinde dal darı yiyodu yeme mi alışık değil aceba.Sabah biraz ötmüş

Ronay

*

Ronay

19 Ağustos 2019, 16:33:49 #4 Son düzenlenme: 19 Ağustos 2019, 16:35:31 Ronay
Sitenin adı değişti.Teknik sebeplerden dolayı ve daha çok kitleye hitap için, etrafınızda bulamayanlar yada kuş severler varsa bekleriz .....

Dal darı alın koyun bazı yavrular çok alışık olup diğer yemlere yönelmeyebiliyor.
Siz dal darı alın yinede yemde az şekilde yere attın.Stres yapmış yavru kuş sonuçta zamanla siz susması için yalvaracaksınız  :)

Vitamin takviyesi de haftada 1 veya 2 kez gelişimine katkı sağlar.Avi-vit, avisol petshoplardan alıp verebilirsiniz.
Cereyanda kalmamasına dikkat edin hassas dönemler bunlar ,bu arada Maşallah  :)

TrgY

*

TrgY

Tabana inip yem yemeye başladı.Suluğunu aşağı aldım.Biraz sohbet ettik ve 2 kere yanından kalkınca kendini sağa sola attı , kafesten çıkmaya çalışıyor.Tamamen alışma ile alakalı sanırım.
Vitamin alırım ama tek sorunumuz su içme kaldı.Ortama alıştıktan sonra kafeste tutmayı düşünmüyorum.
Cevaplarınız için teşekkür ederim.Yeri çok güzel rüzgar yok , odanın hepsini görebiliyor köşede.

Ronay

*

Ronay

Muhabbet kuşları aşırı su içmezler zaten , gönlünüz rahat olsun su içiyordur.
Dediğimiz gibi sadece stres yapmış bir kaç gün çok ani hareketler yapmayın eğitime başlamayın.İyice ortama alışsın.
6-7 gün hiç dokunmayın ürkütmeyin sakın.Daha sonra aşağıdaki makaleyi okuyun ve kafes içi eğitime başlayın.
Sakın sakın kafes içi eğim başlamadan ve bitmeden dışarı salmayın.

Muhabbet Kuşlarında Eğitim İçin Tıklayınız

Ara ara fotolarını atın şu güzel canlının büyüdüğünü bizde görelim  :) Bu arada siteyi tekrar nasıl buldunuz ?

TrgY

*

TrgY

Teşekkür ederim.Siteyi muhabbet kuşu ile ilgili sitelere tek tek girip şifremi unuttum dedim , maile link gidince burası olduğunu anladım 😀
Büyürken atacağım fotoğrafları hangi bölüme atıyoruz ?

Ronay

*

Ronay

Muhabbet kuşunuzu tanıtın bölümüne ekleyin sorun olmaz bekliyoruz ilerki zamanlarda fotoları  :)

Şehmus BAKIR

Maşallah bu kuş çok afacan olacak  :)
Rızkımı veren Hüdădır,<br />Kula minnet eylemem.....

Ufuk yalçın

Maşallah çok güzel rengi var cengaverin.

Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster

Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Lütfen Alt Kısıma kafeskuslari yazınız:

Fotoğraf Ekle kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın