Kuşlarim hasta mi

Başlatan enesbaba0641, 04 Ağustos 2019, 21:42:55

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

enesbaba0641

04 Ağustos 2019, 21:42:55 Son düzenlenme: 04 Ağustos 2019, 23:29:32 Ronay
Merhaba 4-5 gun once muhabbet kuşu aldim 2 tane bugun diskilarinda bi degisme gordum.   

Ronay

*

Ronay

Enes bey kafeskuslari. com ailesine hoş geldiniz...

Kuşlarınız da kırgınlık ve ishal başlamış.Yeme ilgileri nasıl ?
Birde foruma foto ekleme butonumuz var ekleme de sorun mu yaşadınız daha basit diye söylemek istedim...
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

enesbaba0641

Alıntı yapılan: Ronay - 04 Ağustos 2019, 23:28:48Enes bey kafeskuslari. com ailesine hoş geldiniz...

Kuşlarınız da kırgınlık ve ishal başlamış.Yeme ilgileri nasıl ?
Birde foruma foto ekleme butonumuz var ekleme de sorun mu yaşadınız daha basit diye söylemek istedim...

hocam yemede içmede sorun yok

Ronay

*

Ronay

Kırgınlık ve ishal başlamış.Akşam sularına biraz çay ekleyebilirsiniz.İlaç kullanmak daha iyi olur ilaç kullanınca çay vermeyin.
Ama bulabilirseniz petshoplardan avidiare alıp kullanabilirsiniz.Yada interneten vitaform veya neo terammycin toz alıp verebilirsiniz.

Siz dediğim ilaçları bulun kullanımını anlatırız...Geçmiş olsun.

@enesbaba0641

enesbaba0641

Alıntı yapılan: Ronay - 05 Ağustos 2019, 16:19:18Kırgınlık ve ishal başlamış.Akşam sularına biraz çay ekleyebilirsiniz.İlaç kullanmak daha iyi olur ilaç kullanınca çay vermeyin.
Ama bulabilirseniz petshoplardan avidiare alıp kullanabilirsiniz.Yada interneten vitaform veya neo terammycin toz alıp verebilirsiniz.

Siz dediğim ilaçları bulun kullanımını anlatırız...Geçmiş olsun.

@enesbaba0641
hocam dun aksam avisol koydum suluklarına oda olurmu yarinda çay koyarim ?

Ronay

*

Ronay

Avisol vitamindir.Tedaviyi sağlamaz destek olur tedaviye , şimdi canlı göremediğimizden işi riske atmayın diye etkisi az
hafif antibiyotikler verin dedim.

Petshoplarda veya veteriner hekimlerde bulabilirsini hatta internetten bile sipariş verbilirsiniz.
Bence yarın çok az çayın demleyip sadece suyu ile (Çay tanecikleri olmasın) az bir şey su karıştırın verin ilaçları
alana kadar 2-3 gün ama bence alıp kullanın dediklerimi sorun yaşamayın ...

enesbaba0641

Alıntı yapılan: Ronay - 05 Ağustos 2019, 18:54:51Avisol vitamindir.Tedaviyi sağlamaz destek olur tedaviye , şimdi canlı göremediğimizden işi riske atmayın diye etkisi az
hafif antibiyotikler verin dedim.

Petshoplarda veya veteriner hekimlerde bulabilirsini hatta internetten bile sipariş verbilirsiniz.
Bence yarın çok az çayın demleyip sadece suyu ile (Çay tanecikleri olmasın) az bir şey su karıştırın verin ilaçları
alana kadar 2-3 gün ama bence alıp kullanın dediklerimi sorun yaşamayın ...
hocam şimdi çayı kaynatip çay denesi olmadan mi anlamadimda tam

Ronay

*

Ronay

Evet çay taneleri olmayacak deminin sadece suyunu kullanacaksınız.Suluğa normal sade su koyup içine biraz soğutup çayı ekleyip verin.
Ayrıca yem olarak da aspur (Kanarya yemi) de vermek ve patates haşlayıp vermekte dışkılarını toparlar biraz ...

Kesin tedavi sağlamayabilir bence avidiare bulursanız veya vitaform daha iyi olur.

enesbaba0641

Alıntı yapılan: Ronay - 05 Ağustos 2019, 19:29:51Evet çay taneleri olmayacak deminin sadece suyunu kullanacaksınız.Suluğa normal sade su koyup içine biraz soğutup çayı ekleyip verin.
Ayrıca yem olarak da aspur (Kanarya yemi) de vermek ve patates haşlayıp vermekte dışkılarını toparlar biraz ...

Kesin tedavi sağlamayabilir bence avidiare bulursanız veya vitaform daha iyi olur.
avidiare sipariş ettim gelene kadar onlarla idare edecez

Ronay

*

Ronay

Bu arada kuşlarınızı uçuruyorsanız uçurmayın sakın , cereyan almayan bir yerde tutun hep gelişmeleri
yazmanızı bekleriz yine  ;)

@Şehmus BAKIR

enesbaba0641

Hocam ayaklari normal mi yoksa mantar mi yoksa 🤨

Ronay

*

Ronay

enesbaba0641

Alıntı yapılan: Ronay - 06 Ağustos 2019, 03:05:38Ayaklarda sorun yok ishaller kuşlar ama  :up:
dediginiz gibi pirinci haşlayip suyu soguyunca yemlige koydum 1 gun dursun bakalim ilaçlarda gelir 1-2 gune

Ronay

*

Ronay

Pirinç vermeyin sadece suyunu , sade suyla karıştırıp verin.

Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster

Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Lütfen Alt Kısıma kafeskuslari yazınız:

Fotoğraf Ekle kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın