Muhabbet Kuşunda Genetik ,Kalıtım Öğrenmek için nereden başlamalıyım

Başlatan Ronay, 29 Haziran 2019, 16:39:53

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ronay

*

Ronay

Muhabbet kuşlarında mutasyon , genetik , kalıtım avrupadaki hobiciler tarafından en önemli nokta olarak
görülen noktadır.Profesyonel hobici , üreticiler bu konuda çok alışma yapmakta ve bir çok makale yazı
yazmaktadır.

Ülkemizde mutasyon , genetik ve kalıtım konusunda çok az yazı makale vardır.Bu yüzden ve daha bilinçli
hobici üretici olsun diye 2008 de açtığımız Muhabbetkuslari.org  çeşitli sebeplerle kapattık.
Daha sonraları bu hobi dünyasında gördüğümüz bilgi eksikliği , doğru olmayan bilgileri düzeltmek kısacası
bu bilgi kirliliğinin önüne geçmesi için tekrar kafeskuslari .com olarak geri döndük.

Peki Muhabbet kuşunda genetiği , kalıtımı nasıl öğrenirim ? Nasıl hakim olurum bu konulara ?
nerden başlamalıyım gibi sorulara cevap vericeğim bu konuda

Öncelikle genetik nedir ? genetik ve kalıtım terimlerini iyi bilmek gerekir işin temeli budur aşağıdaki
makalelere tıklayıp okuyabilir aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Genetik de Bilinmesi Gereken Tanımlar için TIKLAYINIZ

Genetiğin Tarihçesi ve Muhabbet Kuşlarında Genetik Terimler Sözlüğü için TIKLAYINIZ

Muhabbet Kuşlarında Genetik ve Çaprazlamalar TIKLAYINIZ

Renklerde ve Mutasyonlarda Karakter Yapısı TIKLAYINIZ

Mutasyonlar ve genetik kalıtım çalışması;

Muhabbet kuşu mutasyonlarının özellikleri ve kalıtımı  için TIKLAYINIZ

Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster

Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Lütfen Alt Kısıma kafeskuslari yazınız:

Fotoğraf Ekle kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın